בוטוקס במצח

קמטים נוצרים עם הזמן בעור שלנו ונראים במיוחד באזור הפנים. אפשר לחלק את הקמטים בפנים לשני סוגים: קמטים יציבים ועמוקים כמו אלה נוצרים בצידי האף והפה, וקמטי הבעה- קמטים דינמיים שנוצרים כתוצאה מפעילות שרירים באזור מסוים. עם קמטי ההבעה נמנים קמט הכעס – קמט אנכי קטן בתחתית המצח בין הגבות, קמטי דאגה – קמטים לרוחב המצח וקמטי צחוק – קמטים קטנים בצידי העיניים. הקמטים הם אמנם דינמיים אך יכולים עם הזמן להשתרש וכך אנו יכולים להיראות כועסים או דואגים גם אם זה לא איך שאנחנו מרגישים באותו הרגע. הזרקת בוטוקס במצח נועדה להסיר דאגה מלבכם (ומהפנים שלכם).

מהו בוטוקס ?

בוטוקס הוא רעלן, אך במידה המתאימה הוא יכול לסייע ולא רק בתחום הקוסמטי. ההשפעה של הבוטוקס היא עיכוב בשחרור אצטילכולין מן העצב לתא השריר. עיכוב זה מביא להפחתת פעילות אותו שריר ואפילו שיתוקו. מדובר על שרירים קטנים מאוד באזור הפנים אשר אחראים על הפעולות כמו קימוט המצח. לכן, הזרקת בוטוקס במצח בכמות המתאימה תפחית את פעילות אותם שרירים ותמנע את התכווצותם והיווצרות הקמטים. כאמור בבוטוקס לא משתמשים רק לקוסמטיקה אלא גם גילו את היתרונות שלו במצבים רפואיים מסוימים כמו הזעת יתר, טיקים או חריקת שיניים בלילה.

למי מתאים טיפול הזרקת בוטוקס ?

הטיפול מתאים במיוחד לאלה אשר אצלם ניתן להבחין כבר בקמטי הבעה אך הפנים עדיין לא במצב נפול או עם קמטים יציבים רבים. לאנשים אצלם ישנם קמטים יציבים רבים מומלצים טיפולים מקיפים יותר, אם כי הזרקת בוטוקס יכולה בהחלט להיות טיפול משלים שישדרג את המראה עוד יותר. מעבר לקמטי ההבעה בחלק העליון של הפנים משתמשים בבוטוקס גם באזור השפתיים להחלקת קמטי עישון, קמטוטים שנוצרים בצידי השפתיים, וגם כאשר יש קמטוטים בסנטר.

איך מתבצע הטיפול ?

הטיפול הוא פשוט ומהיר. תחילה ינוקו הפנים. לאחר מכן ימרח חומר אלחוש מקומי במספר נקודות באזורים עליהם יעבוד הרופא. לאחר אלחוש האזור יוזרק הבוטוקס בנקודות הרלוונטיות במצח, בין אם באזור הגבות להחלקת קמט הזעף בין אם לרוחב המצח להחלקת קמטי הדאגה או לצידי העיניים. כמות הבוטוקס היא כאמור מדודה ומדויקת מאוד כך שלא נשקפים סיכונים כתוצאה מכמות גדולה מדי של בוטוקס כל עוד ההזרקה נעשתה על ידי רופא מיומן ומנוסה.

מתי רואים תוצאות ולכמה זמן ?

ניתן לראות תוצאות של בוטוקס במצח באופן מיידי. הן מגיעות לשיאן לאחר כחמישה ימים ונשארות כך למשך שלושה- ארבעה חודשים. מומלץ לחזור מעל הטיפול מדי תקופה זו. עם הזמן יהיה לכך גם אפקט מצטבר, כלומר המראה לאחר שלושה טיפולים שנעשו בהפרש של 3-4 חודשים זה מזה יהיה טוב יותר לעומת המראה לאחר טיפול אחד.

הנחיות לאחר הזרקת בוטוקס במצח

אמנם מדובר על טיפול קל ופשוט אך עדיין כדאי לשמור על מספר הנחיות לאחר הזרקת בוטוקס במצח. מומלץ לא לעסות את הפנים לאחר  הטיפול כדי שלא יהיה פיזור של הבוטוקס באזורים אליהם אינו אמור להגיע. עדיף בכלל לגעת בפנים מעט ככל האפשר בשעות שלאחר הטיפול. לא מומלצת גם פעילות גופנית אינטנסיבית ב 24 שעות שלאחר הטיפול וכדאי להימנע משכיבה ב 4-6 שעות שלאחר הטיפול. אם יש נפיחות קלה שימו שקית עם קרח על אותו אזור. כמובן שכל בעיה שנראית מעבר לסטנדרטי פנו למרפאה.

מה מחיר בוטוקס במצח ?

טיפולי בוטוקס במצח מחיר תלוי במספר האזורים עליהם נעשית עבודה וגם מצב הקמטים. המחיר הממוצע של הזרקת בוטוקס במצח או באזור אחר נע בין 400 ל 600 ש"ח לאזור. 

מעוניינים להחליק קמטי פנים דינמיים? להפחית מן הדאגה והכעס שנראים ללא סיבה? בוטוקס במצח הוא פתרון מעולה ואצלנו בפייס איט הטיפול  ייעשה בצורה מקצועית ומדויקת. מוזמנים לצור קשר כבר היום!

דילוג לתוכן