גאמי סמייל

האם מפריע לכם, שהחיוך שלכם חושף גם את החניכיים? יש לזה פתרון. לא צריך להפסיק לחייך, אלא רק להבין במה מדובר ולעבור טיפול קל בעזרת טיפולי בוטוקס פשוטים וללא התערבות וניתוחים. 

יותר מדי חניכיים

המונח גאמי סמייל (Gummy smile או excessive gingival display) נובע מהמילה חניכיים (gums) באנגלית. מדובר על מצב, שבו תוך כדי חיוך רואים חלק גדול מהרגיל של החניכיים. יש אנשים שמצב כזה מפריע להם מבחינה אסתטית ואז ניתן לתקן זאת במגוון אמצעים. 

למה גאמי סמייל קורה?

התופעה של גאמי סמייל עשויה להיגרם עקב מגוון סיבות, בהן  

 • שרירים פעילים מדי – חיוך חושף חניכיים עשוי לנבוע מפעילות יתר של שרירי השפה העליונה בזמן חיוך.
 • יחס החניכיים לשיניים – ישנם מצבים, שבהם החניכיים העליונות נראות גדולות, ביחס לגודל השיניים. הדבר עשוי להתרחש במצב שבו השיניים קטנות מהרגיל וגם במצב בו החניכיים גדולות מהרגיל, עקב דלקת חניכיים.
 • מצב שיניים לא תקין – עשוי להפריע לשפה העליונה לכסות את השיניים העליונות בכל מצב. כולל בזמן חיוך.
 • לסת גבוהה – עוד סיבה אפשרית לכך, היא לסת עליונה גבוהה מהרגיל. בעקבות זאת, תוך כדי חיוך, פשוט רואים יותר לסת. משמע, יותר חניכיים.
 • שפה עליונה קצרה – שפה עליונה קצרה מדי, לא תוכל לכסות את החניכיים בצורה מספקת.
גאמי סמייל לפני ואחרי דוגמא

בוטוקס - מהיר, פשוט ובטוח

אלה כמה נקודות מפתח שכדאי לדעת, לגבי טיפול בגאמי סמייל באמצעות בוטוקס:

 • טיפול קצר, קל ומהיר – זהו טיפול מהיר מאוד, שאורך דקות בודדות, לא דורש הרדמה והוא כרוך רק באי נוחות קלה.
 • סיכונים מזעריים – מדובר בכמויות קטנות למדי של בוטוקס והסיכונים הכרוכים בכך כמעט ולא קיימים.
 • התאוששות קלה ומהירה – אחרי הטיפול, אין צורך בתקופת התאוששות מיוחדת וניתן להמשיך כרגיל בחיי היום יום. זאת, מלבד הקפדה על כמה הנחיות פשוטות למשך 24 שעות, שלגביהן ידריכו אתכם. למשל הימנעות מטיפולי פנים ואיפור ומחשיפה לשמש.
 • תוצאות מהירות – תוצאות הזרקת הבוטוקס נראות לאחר ימים ספורים עד שבוע.
 • לטווח ארוך – הזרקת בוטוקס באופן כזה מספיקה לכמה חודשים (3-6).
 • הליך הפיך – פעמים רבות, קורה שטיפול אסתטי בו משנים את הפנים, לא נראה למטופל. התוצאה לא יצאה כפי שדמיינתם. על רקע זה, יתרון חשוב מאוד של הזרקות הבוטוקס, הוא בכך שהן הפיכות באופן טבעי.
 • לא מפריע לטיפולים אחרים – חשוב לציין, שהשינוי שיוצר הבוטוקס הוא שינוי קטן, אם כי מורגש. במידת הצורך, ניתן לשלב טיפול זה עם טיפולים אסתטיים אחרים, כגון הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים.

הטיפולים הזמינים לגאמי סמייל

ניתן לטפל במצב של גאמי סמייל במגוון דרכים, באופן שחייב כמובן להתחשב בסיבות לתופעה. זה עשוי להיות טיפול בחניכיים, טיפול בשיניים או טיפול בשפה העליונה. הזרקת בוטוקס (בוטיליניום טוקסין) היא בין הטיפולים הפשוטים והמהירים ביותר במצב זה. היא בוודאי פשוטה ובטוחה יותר, מהתערבויות כירורגיות מתקדמות בניתוח. הזרקת בוטוקס משמשת להחלשת פעולת שרירי השפה העליונה. כתוצאה מכך, בזמן חיוך, השפה העליונה מורמת פחות ובכך החניכיים נחשפות פחות.

כמה עולה טיפול בגאמי סמייל?

למטרת תיקון גאמי סמייל מחיר טיפול באמצעות בוטוקס יהיה 900 ש"ח עד 2,500 ש"ח, בהתאם למצב ולצורך. חשוב להזכיר בהקשר זה, כי הזרקת הבוטוקס מחזיקה מעמד רק לחודשים ספורים. לאחר מכן ניתן יהיה לבצע את ההליך שוב. כדאי לקחת זאת בחשבון, מהיבט העלויות המצטברות לאורך זמן. מצד שני, עם כל טיפול נוסף, הטיפול יהיה אפקטיבי למשך פרקי זמן ארוכים יותר ויותר.

גאמי סמייל
דילוג לתוכן